Strona głównaLife StyleJak wygląda życie w separacji?

Jak wygląda życie w separacji?

Przez Redakcja

-

Jeśli niedawno rozstałeś się z partnerem, możesz się zastanawiać, jak będzie wyglądało twoje życie. Musisz być przygotowany na tę sytuację, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Oto kilka wskazówek, które mogą ci pomóc:

Unikaj kłótni i sprzeczek

Najlepszym sposobem na uniknięcie kłótni i sprzeczek w separacji jest skuteczna komunikacja. Skuteczna komunikacja umożliwia parom osiągnięcie intymności i zrozumienia. Skupiając się na tym, co jest naprawdę przykre, pary mogą wyrwać się z cyklu kłótni i iść do przodu jako małżeństwo.

Jedną z najczęstszych przyczyn kłótni w małżeństwie są nierozwiązane problemy. Mogą to być problemy z pieniędzmi, stylem wychowania lub radzeniem sobie z teściami. Kiedy nie są one rozwiązane, mogą prowadzić do frustracji i złości.

Para nie może zmienić przeszłości, ale może podjąć kroki, aby zapobiec przyszłym kłótniom. Jeśli nie są pewni źródła kłótni, mogą rozpocząć dyskusję na neutralnym gruncie. Powinni też starać się unikać wzajemnego obwiniania. To może sprawić, że jedno z partnerów poczuje się osamotnione i zranione.

Ważne jest też unikanie używania niewłaściwego tonu głosu. Jeśli para używa niewłaściwego tonu, druga osoba prawdopodobnie zareaguje atakiem i zakończy rozmowę.

Organizacja wydatków

Najlepszym sposobem na pokonanie konkurencji jest oddzielenie finansów osobistych od służbowych. Dobrą zasadą jest cotygodniowe przeznaczanie określonej sumy pieniędzy na konta osobiste i biznesowe. Korzystanie z banku, który oferuje darmowe konta czekowe i oszczędnościowe, może pomóc w utrzymaniu finansów na właściwym poziomie. Jeśli jesteś bystry, możesz nawet kupić kartę kredytową, która oferuje punkty bonusowe za wydawanie gotówki w biurze. W miarę jak będziesz coraz lepiej poznawać swój biznes, możesz zacząć spłacać kartę kredytową i zwiększać saldo.

Najlepszym sposobem na to jest skorzystanie z wielu darmowych usług dostępnych dla małych firm, takich jak darmowe usługi bankowe i kredytowe Wells Fargo. Znajdziesz tam również wiele darmowych narzędzi, przewodników i szablonów, które pomogą ci nauczyć się, jak rozwijać swój biznes. Jednym z najbardziej przydatnych narzędzi jest internetowy serwis Small Business Administration, w którym znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania i uzyskasz porady dotyczące najnowszych opcji ulg podatkowych dla małych firm.

Zapewnij strukturę i stabilność swoim dzieciom

Jeśli chodzi o zapewnienie dzieciom tego, co najlepsze, jest wiele rzeczy do rozważenia. Ale dobra wiadomość jest taka, że możesz zminimalizować cierpienie swoich dzieci po rozwodzie. Kluczem jest wsłuchiwanie się w to, jak dzieci czują się w swoim życiu, i w razie potrzeby wprowadzanie poprawek.

Między innymi ważne jest zapewnienie dzieciom struktury, która pomoże im radzić sobie ze zmianami w życiu. Obejmuje to miejsce na ich rzeczy i harmonogram spotkań z każdym z rodziców. Dobrze jest też włączyć je w proces podejmowania decyzji.

Choć separacja nie jest tak traumatycznym przeżyciem jak rozwód, to jednak nadal stanowi poważny problem. Musisz znaleźć najlepsze warunki życia, które będą odpowiadać potrzebom twojej rodziny i sprawią, że dzieci nie będą czuły się przytłoczone lub pozbawione kontroli. Współrodzic pomoże także w łagodzeniu zmian dla wszystkich zainteresowanych.

Radzenie sobie z poczuciem winy lub beznadziei

Uczucie winy lub beznadziei po rozstaniu może być trudne do zniesienia, ale ważne jest, by wiedzieć, że nie musi ono uniemożliwiać cieszenia się życiem. Możesz skorzystać z pomocy profesjonalisty i nauczyć się, jak radzić sobie z tymi uczuciami.

Pierwszym krokiem jest przyznanie, że czujesz się winny. Nie oznacza to, że zrobiłeś coś złego. W rzeczywistości wiele osób odczuwa naturalne poczucie winy po popełnieniu błędu.

Niekiedy te uczucia mogą być wywołane przez traumatyczne wydarzenie. Na przykład, jeśli złamałeś komuś obietnicę, możesz czuć się winny. Jeśli złamałeś obietnicę daną rodzicom, możesz czuć się zły i żałować swoich czynów.

Wina może być pozytywną emocją. Może zmotywować Cię do zmiany problematycznych zachowań i wypracowania bardziej produktywnych nawyków w przyszłości. Jednak zbyt duże poczucie winy może być niezdrowe. Niektóre badania sugerują, że nadmierne poczucie winy może przyczynić się do zaburzeń emocjonalnych i innych zaburzeń.

Terapeuta może zaoferować ci bezpieczną przestrzeń, w której będziesz mógł odnieść się do swojego poczucia winy i nauczyć się wybaczać sobie. Może też pomóc ci zrozumieć, dlaczego czujesz się tak, jak się czujesz.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Oceń artykuł: Jak wygląda życie w separacji?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy