Strona głównaLife StyleCzy rodzice Igi świątek są rozwiedzeni?

Czy rodzice Igi świątek są rozwiedzeni?

Przez Redakcja

-

Jeśli szukasz informacji o Idze Świątek, to być może zastanawiasz się, czy jest ona mężatką. Obecnie tenisistka jest singielką, a jej strony w mediach społecznościowych nie informują, czy ma chłopaka.

Światek jest zawodową tenisistką z Polski, urodzoną 31 maja 2001 roku. Jej ojciec jest olimpijskim wioślarzem, a matka ortodontką. Gra na prawej ręce z oburęcznym backhandem. Jest córką byłego olimpijczyka i pierwszą Polką, która zdobyła tytuł mistrzowski w grze pojedynczej.

Była pływaczka, Iga początkowo zaczęła grać w tenisa, ponieważ chciała pokonać swoją siostrę w tym sporcie. Przeszła jednak na tenis po tym, jak doznała kilku kontuzji podczas pływania. Po zainteresowaniu grą zaczęła startować w ITF Junior Circuit. W wieku 15 lat wygrała swoje pierwsze Mistrzostwa Juniorów ITF. W 2016 roku wygrała juniorskie mistrzostwa Grade 1 Canadian Open i dotarła do półfinału French Open.

21-latka jest najmłodszą zawodniczką, która zdobyła tytuł singlowy Wielkiego Szlema od czasu Rafaela Nadala w 2005 roku. Ma na swoim koncie osiem tytułów singlowych i jest obecnie notowana na pierwszym miejscu w światowym rankingu Women’s Tennis Association (WTA). Mimo że Swiatek nie jest mężatką, ma wsparcie rodziny, w tym rodziców, w kontynuowaniu kariery tenisowej.

Iga Swiatek jest członkiem WTA Tour od pięciu lat, średnio grając ponad trzy mecze tygodniowo. W swojej karierze juniorskiej zdobyła tytuł singlistki podczas Mistrzostw Wimbledonu w 2018 roku. Zdobyła również tytuł deblowy we French Open w 2018 roku.

W 2019 roku Iga Świątek dokonała wielkiego przełomu, wygrywając swój pierwszy mecz w WTA Finals i dochodząc do ćwierćfinału we French Open. Sukces ten był zasługą jej partnera trenerskiego Piotra Sierzputowskiego. Zanim objął stery jako trener Świątka, Sierzputowski wcześniej trenował Agnieszkę Radwańską. Będzie nadal pomagał Idze w doskonaleniu jej gry.

W młodości Swiatek pozostawała blisko swoich rodziców, których wsparcie pomogło jej w zdobyciu pierwszych ważnych tytułów. To właśnie jej ojciec, były wioślarz, zachęcił ją do uprawiania sportu. Jego zaangażowanie w jej karierę tenisową nadal trwa, a on sam kupił małe mieszkanie w Warszawie. Uważa się, że zaangażowanie Tomasza przyczyniło się do powstania przepaści między Światkiem a jej matką.

Matka tenisistki, Dorota Światek, jest świetnie wykształconym lekarzem. Studiowała medycynę na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest również lekarzem w prywatnym szpitalu, matką i ortodontą. Choć utrzymuje swoje życie osobiste w tajemnicy, przyznała, że nie boi się zainteresowania mediów jej córką.

Obecnie wartość netto zawodniczki szacuje się na 10 milionów dolarów. Jak podaje jej strona internetowa, przekazała swoją nagrodę pieniężną na cele charytatywne związane z dobrostanem emocjonalnym. Nie ujawniła jednak, czy ma chłopaka w 2022 roku.

Oceń artykuł: Czy rodzice Igi świątek są rozwiedzeni?
Ilość ocen: 1 Średnia ocen: 2 na 5
Podobne Wpisy