Strona głównaZdrowieAcne derm - jak stosować?

Acne derm – jak stosować?

Przez Redakcja

-

Trądzik to częsta choroba skóry, która dotyka wielu ludzi w każdym wieku. Powoduje go połączenie oleju i martwych komórek skóry, które gromadzą się w porach skóry. W takiej sytuacji powstają pryszcze, które mogą powodować opuchliznę i zaczerwienienie. Ponadto trądzik może prowadzić do powstawania blizn.

Istnieje wiele różnych metod leczenia miejscowego i procedur medycznych, które mogą pomóc Ci pozbyć się trądziku na dobre. Są to zarówno leki na receptę, jak i leki dostępne bez recepty. Jeżeli zastanawiasz się nad leczeniem, ważne jest, aby określić, co działa na Ciebie i Twój unikalny typ skóry. Być może będziesz musiał zmienić swój sposób postępowania, jeśli masz wrażliwą skórę lub trądzik na innej części ciała.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów pozbycia się trądziku jest złuszczanie skóry. Aby to zrobić, należy wykonać peeling chemiczny. Peelingi chemiczne składają się z alfa- i beta-hydroksykwasów, które należy delikatnie wcierać okrężnymi ruchami w miejsca zmienione chorobowo. Następnie należy spłukać skórę. Inną opcją jest użycie łagodnego środka do oczyszczania skóry, takiego jak oczar wirginijski.

Inną metodą oczyszczania twarzy jest jej parowanie. Parowanie skóry pomaga otworzyć pory. Możesz też użyć do tego celu ciepłych ściereczek. Uważaj jednak, żeby nie poparzyć skóry.

Poświęcenie czasu na użycie produktu, który rzeczywiście spełnia swoje zadanie, uchroni cię przed uciążliwą koniecznością radzenia sobie z bolesnymi pryszczami. Większość środków na trądzik ma na celu wysuszenie nadmiaru oleju i oczyszczenie istniejących wyprysków. Jednak jeśli masz szczególnie wrażliwą skórę, być może będziesz musiał dodać do swojej rutyny dodatkowy krok.

Na przykład możesz rozważyć krem lub balsam zawierający kwas salicylowy. Kwas salicylowy jest znany jako skuteczny środek przeciwzapalny, który pomaga zwalczać bakterie wywołujące trądzik, odblokowując pory i zmniejszając istniejące pryszcze. Dostępne są również inne produkty, takie jak nadtlenek benzoilu. Jak w przypadku każdego leku, przed jego zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy stosowaniu każdego produktu, jest nakładanie go na czystą skórę. Wiele preparatów dostępnych bez recepty zaleca, abyś nakładał je bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsce, pozostawiając je na 10 minut. Jeśli jednak odczuwasz podrażnienia, być może będziesz musiał skrócić czas stosowania do jednego razu dziennie.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, co zadziała w Twoim przypadku, jest konsultacja z dermatologiem. Może on dostarczyć ci listę odpowiednich zabiegów, a także wykonać dla ciebie ekstrakcje i inne procedury. Używanie najskuteczniejszych produktów dla Twojego typu skóry jest niezbędne, aby pozbyć się trądziku na dobre.

Oceń artykuł: Acne derm – jak stosować?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy