Strona głównaZdrowieJak zlikwidować uczucie pełności?

Jak zlikwidować uczucie pełności?

Przez Redakcja

-

Jeśli starasz się schudnąć, ale po każdym jedzeniu masz uczucie pełności, nie jesteś sam. Możesz pozbyć się uczucia pełności, jedząc pokarmy, których strawienie zajmuje trochę czasu, pokarmy bogate w błonnik i białko oraz unikając szybkiej muzyki.

Jedzenie pokarmów, których strawienie zajmuje trochę czasu

Zdziwisz się, o ile lepiej smakuje Twoja kolacja, jeśli poświęcisz na nią kilka minut. Dzięki temu nie tylko nie będziesz się objadał śmieciowym jedzeniem, ale też utrzymasz się na prostej drodze. Na szczęście nie jest to zbyt trudne. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Pamiętaj, żeby jeść powoli i pić dużo wody w trakcie tego procesu. Rezultat będzie wart wysiłku. Mam nadzieję, że zostaniesz nagrodzony zwiększonym libido i zdrowszym układem pokarmowym.

Poza tym, jedzenie zdrowego obiadu może być zabawą dla całej rodziny. Nawet dzieci docenią tę nowość. Jeśli będziesz miał szczęście, będą miały ochotę podzielić się z innymi. Aby ci pomóc, podajemy kilka rad i wskazówek, jak dobrze się odżywiać. Pamiętaj, żeby na swoim talerzu dobroci znalazły się owoce i warzywa.

Zmniejsz wzdęcia i odbijanie

Jeśli doświadczasz wzdęć lub odbijania, możesz zrobić kilka rzeczy, które pomogą Ci zmniejszyć ten problem. Możesz też zwrócić się do lekarza w przypadku poważniejszych problemów.

Wzdęcia są często objawem choroby, takiej jak refluks żołądkowy. Można je leczyć lekami dostępnymi bez recepty, takimi jak leki zobojętniające.

Pomocna może być zmiana diety. Powinieneś unikać napojów gazowanych, takich jak napoje gazowane i seltzer, ponieważ powodują one zwiększenie ilości gazów w jelitach. Zamiast tego pij czystą wodę, która pomoże usunąć gaz z przewodu pokarmowego.

Inne pokarmy, które mogą powodować wzdęcia, to żywność przetworzona. Zawierają one duże ilości soli i tłuszczu. Jedzenie mniej przetworzonej żywności może poprawić Twoją ogólną dietę. Jeśli jednak cierpisz na zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak celiakia, przed wprowadzeniem zmian w diecie konieczna będzie ocena lekarska.

Błonnik to kolejny sposób na zmniejszenie wzdęć. Przyspiesza on drogę pokarmu przez jelita i pomaga oczyścić je z fermentujących resztek kału. Ponadto może sprawić, że szybciej poczujesz się najedzony.

Jedz pokarmy bogate w błonnik i białko

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak wiele błonnika brakuje im w diecie. Dieta z dużą zawartością błonnika może pomóc Ci schudnąć, obniżyć ryzyko chorób serca, a nawet zapobiec niektórym rodzajom nowotworów. Oto kilka produktów, które warto wypróbować.

Jarzyny są bogatym źródłem białka i błonnika. Spróbuj dodać je do sałatek i zup. Stanowią też świetną przekąskę.

Pokarmy o wysokiej zawartości białka są sycące i mogą sprawić, że będziesz syty przez długi czas. Jednak białka nie dostarczają tych samych składników odżywczych, co pokarmy o wysokiej zawartości błonnika. Być może będziesz musiał spożywać więcej niż jedną porcję, żeby uzyskać tę samą ilość składników odżywczych.

Dobrym sposobem na zwiększenie ilości spożywanego błonnika są owoce. Zawierają dużo witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Mają też niską gęstość energetyczną. Oznacza to, że możesz jeść dużo owoców, nie jedząc przy tym zbyt wielu kalorii.

Bean i nasiona roślin strączkowych to również produkty o wysokiej zawartości błonnika. Dodawanie ich do zup, sałatek lub dań głównych może pomóc Ci uzyskać potrzebny błonnik.

Oceń artykuł: Jak zlikwidować uczucie pełności?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy