Strona głównaRozrywkaO czym śpiewa Ochman w piosence river?

O czym śpiewa Ochman w piosence river?

Przez Redakcja

-

Krystian Ochman jest najnowszym uczestnikiem Eurowizji, a tekst jego piosenki „River” sprawił, że wielu zastanawia się, o czym jest ta piosenka. Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o tym młodym muzyku.

Występ Krystiana Ochmana na Eurowizji 2022

Krystian Ochman jest 22-letnim piosenkarzem i autorem tekstów. Mieszka w Katowicach i studiował muzykę na Akademii Muzycznej im. Jego piosenka „River” została wybrana do reprezentowania Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie.

Konkurs odbywa się co cztery lata, ale Polska zakwalifikowała się do Wielkiego Finału 14 razy. Po raz pierwszy wystąpiła w 1994 roku. Trzykrotnie znalazła się w pierwszej dziesiątce.

Nie trudno zrozumieć dlaczego. Krystian Ochman potrafi łączyć elementy klasyczne z nowoczesnym dark popem. Podczas jego trasy koncertowej przed imprezą publiczność była pod stałym wrażeniem.

Piosenka „River” ma wiele powodów, by być pod wrażeniem, m.in. jej strzelisty wokal. Utwór ma też ładne instrumentarium i dobrą progresję.

Oprócz imponujących osiągnięć technicznych, piosenka jest także świadectwem tego, że Polska jest krajem, który się rozwija i dojrzewa. W ciągu ostatniej dekady liczba ludności wzrosła o ponad 40 procent.

Piosenka „River” była również najczęściej przesyłaną na Spotify. W momencie premiery w pierwszym tygodniu miała 300 000 odtworzeń.

A czy jest lepszy sposób na okazanie swojego uznania dla tej piosenki niż kupienie jej kopii? Na szczęście jest ona dostępna także na CD.

Jego klasyczne wykształcenie wokalne

Kształcenie wokalne Ochmana ma wpływ na inne gatunki. Jest znany z łączenia klasycznej opery z muzyką pop.

Krystian Jan Ochman urodził się 19 lipca 1999 roku. Jest polskim piosenkarzem, który wygrał jedenastą edycję programu The Voice of Poland. Jego trenerem był Michał Szpak. Następnie został członkiem grupy Michała Szpaka i został wybrany do reprezentowania Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2022 roku.

Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach. Później przeniósł się do Warszawy, gdzie kontynuował naukę w zakresie klasycznej wokalistyki. Występował w operach i operetkach. Występował także w filmowych produkcjach oper i operetek.

Przed przystąpieniem do konkursu mówiło się o tym, że jest pretendentem do udziału w konkursie w 2021 roku. Jednak nie był pewien, czy chce reprezentować Polskę.

Po wygraniu konkursu udało mu się podpisać kontrakt z Universal Music Polska. Obecnie pracuje nad piosenką, która zostanie wysłana na konkurs Eurowizji 2022. Piosenka ta nosi tytuł „River”. Co więcej, do piosenki powstał piękny teledysk.

Kiedy był w szkole średniej, brał lekcje śpiewu klasycznego. W wyniku tej nauki udało mu się zwiększyć swój zasięg. Dzięki odpowiedniemu wspomaganiu oddechu może utrzymać swój głos przez dłuższy czas.

Liryka

Jeśli masz wybrać jedną piosenkę, która będzie reprezentować Twój kraj na Konkursie Piosenki Eurowizji, niech będzie to „River” Krystiana Ochmana. Tekst, wartość produkcyjna i zmysłowy wokal piosenkarza wskazują na zwycięzcę. Choć ad libs Ochmana były nieco zbyt nachalne, piosenka i tak spodobała się publiczności.

Sławą Ochmana jest zwycięstwo w popularnym i bardzo konkurencyjnym 11. sezonie programu telewizyjnego „The Voice of Poland” z piosenką „Światłocienie”. Jego muzyka zdobyła ponad 300 000 odtworzeń na Spotify w pierwszym tygodniu. Ponadto w listopadzie 2021 roku ukazał się jego debiutancki album. W 2022 roku Ochman weźmie udział w półfinałach w Turynie.

Oprócz imponującego wokalu, piosenka była dobrze wykonaną odą do Rzeki Życia. Dodatkową atrakcją był triumwirat perkusji, gitary i keyboardu. Podczas trasy przedimprezowej Ochman był konsekwentnie imponującym artystą. To człowiek, który wie, co robi.

Z wynikiem 151 punktów „Rzeka” zajęła 12 miejsce. Biorąc pod uwagę, że przez ostatnie lata w Polsce wystąpiło tylko 23 uczestników, był to bardzo dobry wynik. Mimo to, piosenka może zostać zdegradowana do roli złomu na rzecz bardziej wiarygodnego numeru.

Oceń artykuł: O czym śpiewa Ochman w piosence river?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy