Strona głównaLife StyleDrzewo genealogiczne jak znaleźć przodków?

Drzewo genealogiczne jak znaleźć przodków?

Przez Redakcja

-

Drzewo genealogiczne to świetny sposób na prześledzenie pochodzenia osoby. Istnieje wiele darmowych zasobów internetowych, które pomogą Ci w tym zadaniu. Możesz też wziąć udział w kursie genealogicznym, jeśli chcesz być naprawdę dokładny. Niektóre strony internetowe oferują nawet niewielką miesięczną opłatę, która pozwoli Ci uzyskać dostęp do obszernej bazy danych historycznych.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest decyzja, jaki rodzaj badań chciałbyś przeprowadzić. Jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś tego typu badań, możesz zacząć od najprostszych zadań. W tym celu poproś o kopie wszelkich zachowanych dokumentów rodzinnych.

Kolejnym ważnym krokiem jest stworzenie dobrego schematu drzewa genealogicznego. Pozwoli Ci to łatwo śledzić postępy w badaniach. Dobrym pomysłem jest też prowadzenie dziennika zmian, które wprowadzasz do swojego drzewa.

Aby zbudować drzewo genealogiczne, powinieneś zebrać wszystkie dokumenty i zdjęcia, które możesz znaleźć. Mogą to być stare fotografie, listy, pocztówki, a nawet rodzinne Biblie. Pamiętaj o zrobieniu kopii każdego dokumentu i stworzeniu systemu jego przechowywania.

Są też inne zabawne sposoby zdobywania wiedzy o swoich przodkach. Na przykład możesz wykorzystać cmentarze rodzinne, aby uzyskać dodatkowe informacje. Inne wskazówki można znaleźć na starych pocztówkach lub na odwrocie starych fotografii.

Najkrótszą drogą do zbudowania drzewa genealogicznego jest zapytanie krewnych. W zależności od tego, jak daleko byli Twoi przodkowie, możesz nie być w stanie prześledzić swoich korzeni. Jednak jeśli masz krewnego, który chętnie podzieli się z tobą informacjami, może to być świetna opcja.

Lepszą alternatywą jest wykorzystanie genealogicznego programu komputerowego. Wiele programów przechowuje wszystkie dokumenty Twoich przodków i pozwala na dołączenie ich do drzewa. Zapewnią one również przegląd Twojego rodowodu.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest zapisanie jak największej ilości informacji. Upewnij się, że uwzględniasz wszystkie istotne fakty, daty i nazwiska. Zapisy są zwykle dokładniejsze niż wspomnienia.

Zaczynając poszukiwania, zauważysz, że nie wszystkie nazwiska, których szukasz, zostały wymienione. Na szczęście możesz dowiedzieć się, czego brakuje, korzystając z bezpłatnych stron internetowych poświęconych badaniom genealogicznym. Większość z nich pozwala na wpisanie nazwisk, dat i miejsc.

Możesz też odwiedzić Archiwum Narodowe lub Bibliotekę Kongresu. Każda z tych stron posiada bogaty zbiór danych historycznych, w tym dane ze spisu powszechnego z lat 1950-2010. Ponadto Biblioteka Kongresu oferuje usługi genealogiczne.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, ucząc się, jak śledzić swoich przodków, jest korzystanie z najbardziej wiarygodnych źródeł. Powinieneś zapoznać się z najnowszymi spisami ludności, aktami religijnymi i historycznymi dotyczącymi Twoich przodków.

Na koniec pamiętaj, żeby zrobić sobie przerwę, kiedy będziesz przytłoczony. Jest to szczególnie ważne, jeśli dopiero zaczynasz swoją genealogiczną podróż.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Oceń artykuł: Drzewo genealogiczne jak znaleźć przodków?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy