Strona głównaPracaCzy kurier DHL pracuje w soboty?

Czy kurier DHL pracuje w soboty?

Przez Redakcja

-

DHL jest jedną z największych firm logistycznych na świecie. Oferuje wiele usług, od magazynowania i dystrybucji po spedycję. Niezależnie od tego, jaką usługę wybierzesz, przekonasz się, że DHL dokłada wszelkich starań, aby zapewnić klientom jak najlepszą obsługę.

Serwis wysyłkowy DHL jest dostępny w 220 krajach i regionach. Mimo że w niektórych regionach nie ma możliwości dostarczania przesyłek w weekendy, firma nadal prowadzi swoją działalność. Na przykład DHL dostarcza przesyłki w dni odpowiadające świętom narodowym w wielu krajach europejskich. W niektórych przypadkach będziesz mógł zamówić dostawę tego samego dnia. Oznacza to, że paczka dotrze do Ciebie tego samego dnia, w którym ją zamówiłeś, nawet jeśli zostanie dostarczona wieczorem.

DHL dostarcza przesyłki w weekendy w wybranych krajach Europy i Azji. Jest jednak kilka innych miejsc, w których firma nie oferuje tej usługi. Jednym z nich są Stany Zjednoczone. Jeśli chcesz, aby Twoja paczka została dostarczona w sobotę, musisz uiścić dodatkową opłatę.

Jednym z najbardziej popularnych pytań klientów jest to, czy DHL rzeczywiście pracuje w weekendy. Choć może się to wydawać głupie, że przewoźnik pocztowy może dostarczyć paczkę w weekend, to jest to prawda. Zazwyczaj przesyłki są odbierane w piątek i dostarczane następnego dnia roboczego. Jeśli jednak wysyłasz pilną paczkę, możesz poprosić o specjalne doręczenie w sobotę. Z jakiegoś powodu DHL nie dostarcza przesyłek w soboty w USA. Jednak firma oferuje specjalną usługę – odbiór w weekendy – w niektórych częściach Zatoki Perskiej. Mimo to, zanim skorzystasz z tej usługi, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Musisz zdecydować, czy koszty przewyższą korzyści. Aby obliczyć koszty, możesz skorzystać z kalkulatora wysyłki. Po wprowadzeniu danych nadawcy i odbiorcy kalkulator poda Ci koszt przesyłki.

Z wyjątkiem odbiorów weekendowych, standardową usługą DHL jest dostarczanie przesyłek w normalnych „godzinach pracy”. Zazwyczaj są one dostępne od 8 rano do 6 wieczorem od poniedziałku do piątku. Czas dostarczenia nie jest jednak stały. W zależności od regionu, w którym mieszkasz, może on być trochę dłuższy lub trochę krótszy.

Firma jest również znana z oferowania niestandardowych opcji dostawy. W niektórych krajach można odbierać przesyłki tylko w sobotę i niedzielę, podczas gdy w innych obowiązuje przedłużony weekend. Aby określić, która opcja jest dla Ciebie odpowiednia, musisz ustalić, czy chcesz, aby paczka została dostarczona tego samego lub następnego dnia roboczego oraz jak długo powinna trwać dostawa.

Przy tak wielu różnych opcjach może być trudno zdecydować, która jest dla Ciebie odpowiednia. Dlatego DHL przygotowało poręczny przewodnik, który pomoże Ci określić, która usługa spełni Twoje potrzeby.

Oceń artykuł: Czy kurier DHL pracuje w soboty?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy