Strona głównaPracaCzy można złożyć wypowiedzenie na l4?

Czy można złożyć wypowiedzenie na l4?

Przez Redakcja

-

Odpowiedź na pytanie brzmi: tak, złożenie wypowiedzenia z tygodniowym wyprzedzeniem jest możliwe. W rzeczywistości jest to powszechna praktyka wśród pracodawców. Pozwala to pracodawcom na dokonanie zmian kadrowych lub zatrudnienie personelu na zastępstwo. Oczywiście nie jest to jedyny powód, dla którego warto dać tyle czasu. Krótki okres wypowiedzenia zwiększa również szanse pracodawcy na zatrzymanie cenionego pracownika.

Chociaż nie ma ustawowego wymogu, by pracownicy zapewnili sobie określoną ilość czasu przed odejściem, jest to dobra praktyka. W zależności od stanowiska, jakie zajmujesz, możesz potrzebować zrobić to jak najszybciej. Dobrze jest mieć strategię odejścia, zwłaszcza jeśli jesteś menedżerem. Możesz sprawić, że zmiana będzie tak płynna, jak to tylko możliwe, wykonując kilka kroków.

Po pierwsze, porozmawiajmy o rzeczach oczywistych. Dwutygodniowe wypowiedzenie jest mądrym posunięciem. W ogólnym rozrachunku jest to stosunkowo niewielka ilość czasu. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli odchodzisz do nowej pracy lub jeśli Twoje stanowisko jest bardzo konkurencyjne. Jeżeli odchodzisz z pracy na stanowisku kierowniczym lub zawodowym, rozważ negocjacje dotyczące większej ilości czasu. Jeśli jednak rezygnujesz z powodów osobistych, bądź przygotowany na przyjęcie mniejszej oferty.

Najlepsze w tej strategii jest to, że może być tak prosta, jak rozmowa telefoniczna lub szybki e-mail. Kiedy złożysz wymagane wypowiedzenie, dajesz pracownikowi szansę na znalezienie nowej pracy, zanim ty będziesz musiał odejść. Ponadto daje pracodawcy szansę na wykorzystanie okazji i rozpoczęcie działań. Co więcej, mądrym posunięciem może być natychmiastowe zatrudnienie zastępcy, zamiast czekania, aż stary pies zacznie szczekać.

Na koniec najważniejszy krok – pamiętaj, by podziękować pracodawcy za jego wkład. W ten sposób nie tylko pokażesz, że jesteś wdzięczny za ich wysiłki, ale także dasz im znać, że praca u nich była dla ciebie przyjemnością. Utrzymywanie pozytywnych relacji z byłym pracodawcą może być bardzo korzystne dla Twojej kariery. Jeśli więc rozważasz przeprowadzkę, pamiętaj o kilku powyższych wskazówkach, a będziesz na dobrej drodze do szczęśliwego i udanego odejścia.

Oceń artykuł: Czy można złożyć wypowiedzenie na l4?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy