Strona głównaPracaCzy urlop wychowawczy wlicza się do emerytury?

Czy urlop wychowawczy wlicza się do emerytury?

Przez Redakcja

-

Rząd federalny właśnie wprowadził nowe świadczenie w postaci płatnego urlopu rodzicielskiego. Jego wartość to 3,3 miliarda dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat. To, czy nowe świadczenie będzie wartościowe dla pracowników federalnych, zależy od wielu czynników. Na przykład wielu pracowników nie otrzyma żadnych pieniędzy, podczas gdy inni uznają, że jest to cenne uzupełnienie ich dotychczasowych świadczeń. Kluczowym elementem tego świadczenia jest fakt, że fundusze są przekazywane przez ogół społeczeństwa pracownikom federalnym. Jest to możliwe dzięki Programowi Świadczeń Zdrowotnych dla Pracowników Federalnych (Federal Employees Health Benefits Program), ustanowionemu na mocy 5 U.S.C. rozdział 89. Należy jednak pamiętać, że środki te nie muszą pozostać przy pracowniku; mogą zostać przeniesione do innej instytucji. Co więcej, pieniądze nie muszą być zwrócone, jeśli pracownik nie wróci po pewnym czasie.

Ci, którzy skorzystają z nowego świadczenia, będą mieli prawo nie tylko do płatnego urlopu, ale także do ubezpieczenia zdrowotnego. Otrzymają również podwyżkę wynagrodzenia, a ich urlop będzie nadal naliczany. Ponadto będą mogli wykorzystać swój roczny urlop na spłatę zadłużenia, a nawet zaliczyć na poczet tego kredytu inny płatny czas wolny.

Prawo uprawnia uprawnionych pracowników do maksymalnie 120 godzin płatnego urlopu w okresie 12 miesięcy. Ci, którzy są w pracy w momencie narodzin dziecka, mają prawo do maksymalnie 20 dni. Można je wykorzystać w połączeniu z 10 dniami KIT na urlop macierzyński. Kiedy pracownik wraca do pracy, musi wykorzystać ostatni dzień roboczy płatnego urlopu rodzicielskiego.

Zasada pozwala również pracownikowi na przeniesienie się z jednego miejsca pracy na inne w ramach USG, ale musi to być stanowisko odpowiednie dla pracodawcy. Nowe stanowisko musi być podobne pod względem wynagrodzenia, godzin i innych warunków do poprzedniego. Niektórzy pracownicy mogą być zmuszeni do zatrudnienia nowego personelu, który będzie wykonywał obowiązki na stanowisku, które opuszczają. Mogą też skorzystać z wymiany wynagrodzenia, w ramach której pracodawca wypłaca pracownikowi część jego wynagrodzenia.

Inne godne uwagi usprawnienia wprowadzone przez nowe przepisy to większa elastyczność dla pracodawców. Na przykład, jeśli pracownik bierze długi urlop, pracodawca może zmienić harmonogram pracy pracownika w zamian za uzgodnioną zapłatę. Podobnie pracodawca może zapłacić pracownikowi za pełnienie obowiązków ławnika.

Najciekawszą częścią nowego prawa jest to, że zapewnia ono bardziej atrakcyjną opcję urlopu rodzicielskiego niż to, co było oferowane wcześniej. Nowy płatny urlop rodzicielski nie jest dostępny dla wszystkich pracowników federalnych. Stanowi on jednak znaczną poprawę w stosunku do starej polityki. Co więcej, przepis ten jest dostępny dla pracowników objętych nim po 1 października 2020 roku.

Oceń artykuł: Czy urlop wychowawczy wlicza się do emerytury?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy