Strona głównaZdrowieCzy dziewica może zajść w ciążę?

Czy dziewica może zajść w ciążę?

Przez Redakcja

-

Jeśli jesteś dziewicą, prawdopodobnie słyszałaś o zachodzeniu w ciążę. Prawda jest jednak taka, że istnieje wiele powodów, dla których ludzie zachodzą w ciążę, ale nie wszystkie z nich są związane z seksem.

Na przykład możesz słyszeć o zjawisku znanym jako „ciąża dziewicza”. Występuje ona w około pięciu procentach wszystkich ciąż, ale nie jest powszechna. Zazwyczaj kojarzy się z nastolatkami. Zazwyczaj do dziewictwa dochodzi przed osiągnięciem przez kobietę wieku dojrzewania i dzieje się tak tylko wtedy, gdy kobieta nie miała wcześniej stosunków seksualnych.

Błoną dziewiczą jest cienka, elastyczna błona, która pokrywa zewnętrzny otwór pochwy. Jest ona naturalnie perforowana, ale może zostać przerwana przez nacisk, tampony lub inne przedmioty. W niektórych przypadkach błona dziewicza może być usunięta chirurgicznie, aby zrobić miejsce dla otworu.

Błona dziewicza nie tylko stanowi barierę ochronną, ale pełni też wiele innych funkcji. Jedną z głównych jest umożliwienie przepływu płynu menstruacyjnego. Inną jest zapobieganie penetracji plemników. Jeszcze inną funkcją jest pomoc kobiecie w zajściu w ciążę.

Błona dziewicza jest jedną z bardziej skomplikowanych struktur w ciele. Nie tylko zawiera otwór umożliwiający przepływ płynu, ale służy też jako naturalny mechanizm wypierania plemników. Kiedy mężczyzna wyciąga penisa przed wytryskiem, prawdopodobnie odłoży część spermy na zewnątrz pochwy.

Oprócz błony dziewiczej istnieje wiele czynników, które są potrzebne do zajścia w ciążę. Są to: odpowiednia ilość plemników, jajeczko i jama pochwy. W związku z tym szanse na zajście w ciążę są bardzo zróżnicowane. Większość ludzi ma okres płodny przez dwa dni. W ciągu tych dwóch dni kobieta może zajść w ciążę, ale szanse na to są bardzo małe.

Wielokrotnie badano zjawisko dziewictwa. Niektóre z nich wykazały, że kobiety, które zaszły w „dziewicze ciąże”, często nie rozmawiały z rodziną o swoim seksie. Nie były też szczególnie dobrze zorientowane w edukacji seksualnej. Naukowcy zauważyli, że błona dziewicza nie jest jedyną rzeczą, którą kobieta może zrobić, żeby zajść w ciążę.

Podobnie badacze zauważyli, że „pre cum” ma wiele różnych definicji. Niektórzy twierdzą, że oznacza to posiadanie penisa w pochwie, a inni, że kontakt seksualny z kimś.

Według badań przeprowadzonych na 7 870 kobietach, które próbowały zajść w ciążę, 0,8 procent zgłosiło udaną ciążę bez odbycia stosunku dopochwowego. Chociaż „magiczny” tampon i inne wymienione wyżej rzeczy niekoniecznie były odpowiedzialne za sukces tego konkretnego eksperymentu, to jednak okazały się całkiem pomocne.

Istnieją inne sztuczki, których możesz użyć, aby zajść w ciążę, w tym sztuczne zapłodnienie i zapłodnienie in vitro. Ta ostatnia opcja, polegająca na przeniesieniu embrionu do macicy za pomocą zabiegu chirurgicznego, nie wiąże się z seksem penetracyjnym. Mimo to nie jest to najłatwiejsza metoda zajścia w ciążę. Musisz postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, aby odpowiednio przygotować się do zabiegu.

Oceń artykuł: Czy dziewica może zajść w ciążę?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy