Strona głównaDomJaka trawa na trawnik?

Jaka trawa na trawnik?

Przez Redakcja

-

Trawnik to obszar pokryty ziemią, który jest obsadzony trawami i trwałymi roślinami. Zazwyczaj jest używany do celów estetycznych. Jest jednak również uważany za część ogrodu.

Kostrzewa wysoka

Kostrzewa wysoka to świetny wybór na trawnik. Toleruje różne warunki glebowe i zapewnia dobrą tolerancję na ruch pieszy i cień. Ponadto jest bardzo odporna na suszę.

Kostrzewa wysoka jest trawą łatwą w utrzymaniu. Jej liście są szerokie, żebrowane i ciemnozielone. W miarę wzrostu staje się gęsta, dlatego należy ją często kosić. Potrzebuje też sporadycznego podlewania, żeby zapobiec uśpieniu.

Niektóre nowe odmiany są bardziej atrakcyjne estetycznie niż stare, popularne typy. Nowe odmiany mają zwykle ciemniejszy zielony kolor i delikatniejszą strukturę. Te odmiany kostrzewy są obecnie preferowane na boiskach sportowych i trawnikach kampusów.

Najlepszy czas na sadzenie kostrzewy wysokiej to jesień. Daje to trawie możliwość rozwinięcia głębokich korzeni przed latem. Sadzenie jesienią zapewnia też pełny sezon wegetacyjny. Wysokiej jakości trawnik z kostrzewy wysokiej może wymagać tylko od 3 do 5 podlewań latem.

W przypadku nowych trawników z kostrzewy wysokiej wysokość skoszonego źdźbła powinna wynosić trzy cale lub mniej. Jeśli trawnik jest dobrze utrzymany, dodatkowy nawóz należy zastosować na przełomie października i listopada.

Zoysiagrass

Zoysiagrass to trawa ciepłolubna, która najlepiej rośnie w klimacie z gorącym latem i chłodną zimą. Jest też doskonałym wyborem dla obszarów o dużym natężeniu ruchu, takich jak pola golfowe i boiska piłkarskie. Gatunek ten pochodzi z południowo-wschodniej Azji. Istnieje kilka odmian.

Trzy najczęściej spotykane odmiany Zoysia to japonica, matrella i tenuifolia. Japonica jest najbardziej rozpowszechnioną odmianą i często używaną w Stanach Zjednoczonych. Matrella to drobnoziarnista odmiana zoysia, która przybyła do USA z Manili na Filipinach. Jest jednak mniej odporna na zimno niż japonica.

Zoysia jest ogólnie tolerancyjna na zacienienie, ale ilość cienia, jaką toleruje, różni się w zależności od odmiany. Odmiany takie jak Empire i Meyer są dobrym wyborem dla obszarów tolerujących cień.

Zoysiagrass jest opcją dla trawników wymagających niewielkiej konserwacji. Wymaga mniejszego nawożenia i odchwaszczania latem niż inne trawy ciepłolubne. Nawóz azotowy stosuje się zwykle w połowie lata.

Zoysia jest gęstą i wolno rosnącą trawą, która może wytrzymać duży ruch pieszy i wysokie temperatury. Gęsta, zwarta darń tej trawy sprawia, że jest ona popularnym wyborem dla domów, biur i obiektów komercyjnych.

Bermudagrass

Bermudagrass to szybko rosnąca trawa ciepłej pory roku. Jest szeroko stosowana na polach golfowych, w parkach, na boiskach sportowych i w trawnikach przydomowych. Trawa rośnie około jednego cala na tydzień. Ponadto ma doskonałą tolerancję na ciepło, wilgoć i sól.

Dodatek z trawy bermudagra wymaga dużej troski. Gleba powinna mieć pH 6-7. Aby określić niedobory składników odżywczych, można wykonać testy gleby. Jeśli badanie wykaże, że gleba nie jest wystarczająco bogata w potas, azot, fosfor lub wapń, być może trzeba będzie je dodać do gleby.

Nie należy sadzić bermudagry, zanim temperatura gleby nie osiągnie 65 stopni Fahrenheita. Ma to na celu zapewnienie udanego kiełkowania nasion.

Trawa Bermudagra rośnie w pełnym słońcu. Aby trawa miała dobry system korzeniowy, musisz ją podlewać. Podlewaj trawnik co pięć do dziesięciu dni.

Bermudagra jest trwałą trawą ciepłolubną, która toleruje duże zużycie i suszę. Nie należy jednak dopuścić do tego, by trawnik pozostał mokry. Nadmiar strzechy może uniemożliwić wodzie przenikanie do gleby pod nią.

Trawy ciepłolubne

Przy zakładaniu trawnika na południu USA warto rozważyć wybór traw ciepłolubnych. Trawy te są przystosowane do ciepłego i wilgotnego klimatu i są bardzo popularne w południowych Stanach Zjednoczonych.

Aby wybrać najlepszą trawę ciepłolubną do swojego trawnika, musisz zrozumieć różnice między tymi rodzajami. Zazwyczaj ludzie wybierają trawę na podstawie estetyki lub wymagań pielęgnacyjnych.

Trawy na ciepłą porę roku są zazwyczaj bardziej odporne na zacienienie niż trawy na chłodną porę roku. Jednak niektóre odmiany traw ciepłych nie są tak tolerancyjne jak inne.

Większość traw ciepłych najlepiej rośnie w temperaturze od 75 do 90 stopni Fahrenheita. Zimą przechodzą w stan spoczynku, a wiosną się zielenią. W lecie trawy ciepłolubne są najbardziej aktywne.

Wiele traw ciepłolubnych uprawia się z nasion, ale wiele z nich jest też dostępnych w postaci wtyczek. Tego typu trawy są łatwiejsze w pielęgnacji niż inne trawy na trawniku. Najlepiej sadzić je późną wiosną lub wczesnym latem.

Oceń artykuł: Jaka trawa na trawnik?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy