Strona głównaDomJak urządzić ogród przed wejściem do domu?

Jak urządzić ogród przed wejściem do domu?

Przez Redakcja

-

Jeśli myślisz o upiększeniu swojego ogrodu przed domem, musisz poznać kilka wskazówek, jak to zrobić. Świetnym pomysłem jest umieszczenie w nim wodotrysków, oświetlenia, ścieżek i grządek roślinnych.

Zadbaj o ścieżki

Ścieżki są ważne dla estetyki i funkcjonalności każdego ogrodu. Pomagają zdefiniować przestrzeń i zasygnalizować zmianę kierunku. Możesz dodać ścieżki do istniejących nasadzeń lub stworzyć je w procesie projektowania.

Ścieżki mogą być proste, meandrujące lub zakrzywione. Długość i szerokość ścieżki zależy od jej przeznaczenia. Na przykład ścieżka prowadząca do drzwi wejściowych powinna być na tyle szeroka, żeby mogły się na niej zmieścić dwie osoby idące obok siebie. Jeśli masz traktor lub inny duży sprzęt, może być potrzebna szersza ścieżka.

Ścieżka może być też wykorzystana do stworzenia punktu centralnego. Kręte ścieżki mogą prowadzić do rzeźb, basenów dla ptaków i ławek. Można je także wykorzystać do złagodzenia krawędzi ogrodu.

Jeśli masz starszy ogród, może on mieć szalony bruk lub obrzeża z cegieł z zębami. Może to być miły element dziedzictwa kulturowego, który warto zachować, ale możesz nadać mu nowy cel, wybierając miejsce przeznaczenia.

Umieszczenie wodotrysku

Wodotrysk na przednim podwórku to miły sposób na poprawienie wyglądu domu i podniesienie atrakcyjności. Zwiększa też wilgotność i jakość powietrza w suchych pomieszczeniach. Niezależnie od tego, czy rozważasz fontannę, oczko wodne czy wodospad, odpowiednio dobrany element może być imponującym dodatkiem do Twojego krajobrazu.

Dodanie elementu wodnego do ogrodu nie jest trudne. Można je znaleźć we wszystkich kształtach, rozmiarach i z różnych materiałów. Od małego oczka wodnego po blaszaną puszkę z tryskającą wodą – na pewno znajdziesz coś, co będzie odpowiadało Twoim gustom. Jeśli jednak jeszcze nie zdecydowałeś się na wodotrysk, jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć.

Na początek wodotrysk może wymagać kamiennego mostu, aby dotrzeć do drzwi wejściowych. Jeśli tak jest, rozważ użycie ozdobnego łańcucha, który przedłuży wodotrysk w dół chodnika. Efektem końcowym będzie ładnie wyglądające miejsce do zabawy.

Oceń artykuł: Jak urządzić ogród przed wejściem do domu?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy